Makaleler » Düğün Öncesi Hazırlıklar » Gelin Çantası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Gelin çantaları, düğün telaşı ve koşuşturması sırasında ihtiyacınız olacak önemli eşyalarınızı taşımanızı sağlayacak çok değerli bir aksesuardır. Bununla birlikte gelinliğinizin yanında tanımlayıcı bir unsur olarak da göze çarpar. Fakat birçok kişi, gelin çantası seçimi yaparken, günün heyecanı ve yapmak zorunda oldukları hazırlıklar yüzünden pek dikkatli davranmaz. Şimdi sizlerle bu seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ayrıntılarıyla birlikte anlatmaya çalışacağız.

 

Kullanışlı Olmalı

Gelinliğinize çok uygun, şık ve sade bir çanta beğendiniz. Ancak bu çantanın açılması ve kapanması oldukça zor ve içine alabildiği eşya sayısı da oldukça kısıtlı. Bu önemli detayı göz ardı edip sadece şık olduğu için o çantayı seçerseniz, düğün gününüzde sırtınızda birikecek olan yüklerin arasına bir yenisini daha eklemiş olursunuz. Bu yüzden işinizi kolaylaştıracak, pratik, iç cepleri ve bölmeleri olan çantalar seçerseniz, hem önemli eşyalarınızı yanınızda taşıyabilir, hem de bu sayede zamandan kazanabilirsiniz.

 

Uyumlu Bir Tercih Yapın

Gelin çantası seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasındaki belki de en önemli unsur uyumdur. Gelinliğinizdeki işlemeler, kullandığınız aksesuarlar ile gelin çantanızın işlemeleri, rengi ve hatta zinciri bile uyumlu olmalıdır. Bunlar arasında oluşabilecek herhangi bir uyumsuzluk oldukça göze batacak ve tüm çabalarınızı sonuçsuz bırakacaktır. Bu yüzden gelin çantanızın da bu uyuma eşlik etmesi çok önemlidir.

 

Gelin Çantasının Boyutu Nasıl Olmalı?

Gelin çantanız, içerisine en fazla iki parça eşya sığdırabileceğiniz kadar küçük olmamalıdır. Ancak göze batacak kadar büyük ve hantal bir görüntüye de sahip olmamalıdır. İçerisine koyacağınız eşyaları, kullanım sıklığına göre seçmeli ve en çok kullandığınız eşyaların sayısına göre çanta boyutu hakkında bir tercihte bulunmalısınız. Ayrıca gelin çantanız askılı olursa, çantanızı her zaman elinizde taşımak zorunda da kalmamış olursunuz.

 

Farklı Renkler ve Kompozisyonlara Uygun Seçim Yapmalısınız

Gelin çantası seçerken dikkat edilecekler arasında önemli bir yere sahip bir diğer unsur da renk ve kombinasyon seçimidir. Çantanız mutlaka gelinliğiniz ve diğer aksesuarlarınız ile aynı tonlarda olmalıdır. Genel tonaja bakarak bu uyumu sağlamanız oldukça kolay olacaktır. Gelin çantanız gelinliğinizle aynı renkte fakat farklı tonlarda olsa bile bu durum kolaylıkla fark edilebilir ve oldukça göze batan bir görüntü sergileyebilirsiniz. Eğer gelinliğiniz için beyaz veya tonları dışında bir renk tercihi yapmak istiyorsanız, gelin çantanızı da bu renk ve tonda seçmeyi unutmayınız. İşte, sizler için örnek teşkil edebilecek farklı renk kombinasyonları:

 

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Whatsapp Sipariş Hattı X KAPAT Sipariş Vermekİçin TIKLA