Makaleler » Düğün Öncesi Hazırlıklar » Mavi Gelin Buketi Modelleri

MAVİ GELİN BUKETİ MODELLERİ

 

Efsane konumuz mavi gelin buketleri  mavi huzurun rengi.Düğün ve gelinle de buluşunca harika bir üçlü oluşturuyorlar.Gelin buketlerinde kullanılan çiçekler genellikle;lale,papatya,menekşe gül...

Tabii maviyi diğer renkler ile buluşturursak da çiçek cümbüşü ortaya koymuş oluruz ki bu da çok güzel bir uyum oluşturur.Kocaman mavi güller ile oluşturulan demet hem beyaz gelinliğinizi bütünleyecek hem de ikisi de oldukça önplanda görünecek birbirlerini gölgelemeyeceklerdir.Seçtiğiniz mavi çiçekleri incilerle süsleyerek de başka bir görünüe taşıyabilirsiniz.Mavi çiçeklerin arasına buğday başakları sıkıştırarak da oldukça cazibeli bir buket oluşturabilirsiniz.

 

 

MAVİNİN TONLARINI BİR ARADA KULLANIN

 

Mavinin bir çok ton alternatifi olduğu için farklı tonlarıyla buluşması da oldukça göze hitap eder.Yine bu renk seçimini rahatlıkla yapabilmek ve tonların eşit dağılımını sağlayabilmeniz için buketinizi tasarlayan tasarımcıdan yardım almanızı öneririz.Bu renk uyumu elinizde oldukça zarif bir görüntüye kavuşacaktır.

 

 

 

AZICIK PEMBE

 

Masmavi bir gelin buketinden ziyade azıcık pembeden yardım alınarak oluşturulmuş gelin buketleri de en çok tercih edilenler arasında.Genellikle büyük çiçekler arasına küçük yapraklı pembe çiçekler doldurarak oluşturulan buketler mavi ile birbirini destekler nitelikte.Pembenin baskınlığını ayarlar maviyi geri plana atmazsanız özenli bir gelin buketiniz olacaktır.

 

 

 

LALELER

 

Tabii ki de muazzamlar.Seçenekler arasında mavi lalerlerin oluşturduğu buket size sunulduğunda zaten diğerlerinin pek şansı kalmayacaktır.Özellikle güzel bir demet oluşturulduysa... Yine de tercih elbette sizin.Ama laleler her zaman için şık bir seçime giden yoldur.Ayrıca uyar mı uymaz mı gibi soruları aklınızdan kaldırır ve tasasız bir seçim yapmış olursunuz.

 

 

KEÇEDEN GELİN BUKETİ

 

 

Mavirengini her şekilde kullanabilirsiniz ama bu farklı seçeneği size sunmak istedik.Çünkü pek fazla haberi olan yok.Şimdi el işçiliğinde oldukça fazla kulanılan keçenin alanı iyice genişledi.Böylelikle artık gelin buketi tasarımlarında da kullanılır oldu.Mavi rengin hakim olduğu keçelerden çok güzel çiçekler ortaya çıkararak farklı bir gelin çiçeğine sahip olabilirsiniz.İsterseniz evde kendiniz yapın isterseniz daha profesyonel bir yardım alın ama maviye bir de bu yönden bakın.Bakalım her şeye yakıştığı kadar keçeden çiçekte de duruşunu beğenecek misiniz?

 

Mavi için bir çok renk alternatifi sunulabilir.Ama ağırlıklı olarak beyaz ve krem tonlarında tercihler yapılıyor.Siz kendinize özel yeni renk uyumları yakalayabilirsiniz.Bu özel gününüzde mavinin size eşlik etmesine izin verin:)

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Whatsapp Sipariş Hattı X KAPAT Sipariş Vermekİçin TIKLA