Makaleler » Düğün Öncesi Hazırlıklar » Ten Rengine Göre Gelinlik Modelleri

Evlilik teklifi aldığınız andan itibaren gelinlik modellerine göz gezdirmeye başlamalısınız. Çünkü hem içinize sinen hem de yakışan bir gelinlik modeli bulmanız uzun sürebilir. Bunu riske atmamak ve içinizin de rahat etmesi için öncelikle gelinlik modelinizi nasıl seçmeniz gerektiğini belirlemelisiniz.

Gelinlik modeli seçerken bir çok kriteri göz önünde bulundurmalısınız. Bunlardan bir tanesi de ten renginizdir. Ten renginize göre gelinlik modeli seçerken bir çok etkeni unutmayın. Eğer yaz düğünü yapacaksanız ve kış aylarında gelinliğinizi seçmeye başlamışsanız, ten renginizin yaz güneşinin etkisiyle biraz daha bronzlaşacağını aklınızdan çıkarmayın.

Ten Rengine Göre Hangi Renk Gelinlik Tercih Edilmeli?

Ten renginize göre gelinlik modeli seçmeden önce gelinlik modelinizi hangi renk seçeceğinize karar vermelisiniz.

Ten renginiz esmerse ya da yaz düğününde esmerleşeceğinizi düşünüyorsanız; bembeyaz ya da normal beyaz renk gelinlik ten renginizi göz önüne çıkaracaktır. Bembeyaz olan gelinliğin normal beyazdan farkı çok daha fazla parlak ve göz alacak kadar beyaz olmasıdır. Bu renk gelinliği seçmek kirlenme riskini arttıracağından seçerken dikkat edilmesinde fayda var.

Ten renginiz buğdaysa yani, ne çok beyaz ne de çok esmerse; ipek beyazı ya da pırlanta olarak da bilinen beyaz gelinlik tam ten renginize uygun olacaktır. Bu renk gelinlik aslında tüm ten renklerine uyumludur. Farklı bir renk denemek isterseniz de şampanya rengine kaçan gelinlikleri tavsiye edebiliriz. Ten renginizle çok uyumlu olacaktır.

Ten renginiz açık ise yani beyaz tenli iseniz fazla beyaz bir gelinlik vücudunuzla kamufle olacağından tercih etmemenizi öneririz. Hafif sarıya kaçan gelinlikler yani fil dişi rengi dediğimiz renkteki gelinlikler sizin için ideal gelinlik olacaktır. Kül rengi gelinlikleri de gözden geçirebilirsiniz.

Ten Rengine Göre Hangi Gelinlik Modeli Tercih Edilmeli?

Ten renginize göre hangi renkte gelinlik istediğinize karar verdikten sonra ten renginiz göre gelinlik modelinizi seçmeye başlayabilirsiniz. Bu seçiminizde sadece ten renginiz etken değildir, kilonuz ve boyunuz da önemli ölçüde söz sahibi olacaktır. Eğer fazla kilolarınız varsa balık model gelinlikleri tercih etmemelisiniz. Prenses ve A kesim model gelinlik tercih edebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Whatsapp Sipariş Hattı X KAPAT Sipariş Vermekİçin TIKLA