Makaleler » Gelin Ayakkabısı Modelleri » Yüksek Topuklu Gelin Ayakkabısı

Yüksek Topuklu Gelin Ayakkabısı

Gelin ayakkabıları bilindiği üzere oldukça geniş bir seçeneğe sahip olmaktadır. Bunun en temel sebebi ise pek çok gelinlik modeli bulunmakla birlikte bunlara uygun olacak olan ayakkabı modelleri de büyük bir çeşitlilik göstermektedir. Bu bakımdan da gelinler genel olarak gelinlikleri ile uyumlu olan ayakkabı isteğine sahiptir.

Gelin ayakkabıları dantelli veya da taşlı olmak üzere, yüksek topukludan alçak topukluya kadar binlerce modele sahiptir. Bu modeller arasından doğru olanı seçmek ise belki de en zor işlemlerden bir tanesi haline de gelebilmektedir. Yüksek topuklu gelin ayakkabısı ise bazı durumlarda en çok tercih edilen faktörler arasında gösterilebilmektedir. Yüksek topuklu ayakkabılar genel olarak;

  • Gelinliğin daha iyi bir şekilde taşınabilmesi için;
  • Eğer kısa boya sahipseniz daha uzun görünebilmek için,
  • Damat ile gelin arasında ciddi bir boy farkı olduğunda,
  • İsteğe bağlı olarak keyfi büyük topuk kullanılmak istendiğinde,

Tercih edilebilmektedir. Bu bakımdan da pek çok gelin için yüksek topuklu gelin ayakkabısı seçmek daha zor bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Ayakkabı seçiminde bazı noktaları değerlendirmeniz ise daha kolay bir karar verme aşaması sunacağını da unutmayınız. Bunlar ise;

  • Model Seçimi: Model seçiminde yumurta burunlu, sivri burunlu veya da platform olarak seçenekler bulunmaktadır. Bu bakımdan da sizler de hangisinin size daha çok yakışacağına karar vermeniz gerekmektedir.
  • Renk Seçimi: Renk seçimi ortaya komik bir durumun çıkmaması ve uyumun sağlanabilmesi için önem taşımaktadır. Eğer gelinlik ile uyumlu bir renk olur ise bu durum daha şık görünebilecektir. Ancak farklılıklar da olmakla birlikte renkli ayakkabı seçen gelinler de bulunmaktadır.

  • Topuk Seçim: yukarıda da söylediğimiz gibi yüksek topuklu gelin ayakkabısı bazı durumlarda gerekli bir hal almaktadır. Ancak boy durumunun söz konusu olmadığı durumlarda ise kısa topuklar da yine şık bir görüntü yakalayabilecektir.

Bu faktörler değerlendirilerek gelin ayakkabısı seçimi daha kısa süre içerisinde daha kolay bir şekilde seçilebilmektedir. Daha sonrasında ise düğünde oldukça şık bir ambiyans yaşama imkanını da elde edebilmektesiniz.

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Whatsapp Sipariş Hattı X KAPAT Sipariş Vermekİçin TIKLA