Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı
Nişan Ayakkabısı

ÜCRETSİZ KARGO
YENİ
Dantel İşlemeli Kırık Beyaz Gelin Ayakkabısı
299.00 TL 249.00 TL
ÜCRETSİZ KARGO
YENİ
11 cm Topuklu Pudra Renk Dantelli Gelin Ayakkabısı
299.00 TL 249.00 TL
ÜCRETSİZ KARGO
YENİ
Transparan Kurdeleli kısa Topuklu Gelin Ayakkabısı
269.00 TL 219.00 TL

Nişan Ayakkabısı

Ayakkabı seçimleri kadınlar için her zaman önemli olmuştur. Ayakkabılar hem şık hem de elbise ile uyumlu olmalıdır. Peki, ayakkabı nasıl seçilir? Seçerken nelere dikkat edilir?

İlk olarak alacağınız ayakkabının kumaşını belirlemesiniz. Kumaşı belirlerken de nişanın günü oluşabilecek mevsim şartlarını göz önüne almalısınız. Yağmurlu bir mevsimde ya da sık yağmur yağan bölgelerde bez veya süet ayakkabı seçimi yapmak en önemli günlerinizden birinin kötü geçmesine neden olabilir. Bu nedenle mevsim ve hava şartları ayakkabı seçimlerinde önemlidir.

Mevsimlere göre ayakkabı

Nişanlanacağınız gün ilkbahar ya da yaz aylarına denk geliyorsa süet ayakkabılar tercih edebileceğiniz ilk ayakkabılar arasında olabilir. Bu şekilde hem şık hem de rahat bir ayakkabı giymiş olursunuz. Ancak yaşadığınız bölge yağışlı veya nişan günü yağmur yağacak bir mevsimde ise süet ayakkabı giymek gecenizin kötü geçmesine neden olabilir. Böyle havalar için kapalı ayakkabılar ilk tercih edilmesi gereken ayakkabılardır. Mümkünse ipekten yapılmış olan ayakkabılar tercih edilmelidir.

Ayakkabı alırken nişanda giyeceğiniz elbiseyi düşünerek seçim yapın. Elbise ile uyumsuz bir ayakkabı ne kadar güzel olursa olsun sırıtacaktır. Bu nedenle ya elbiseye göre ayakkabı seçin ya da ayakkabıyı aldıktan sonra ona bir elbise alın.

Yedek ayakkabı almayı unutmayın

Tabii ki sadece bunları dikkate almak da yetmeyebilir. Giyeceğiniz ayakkabı uzun topuklu ise bir takım sıkıntılar yaşanabilir. Nişan esnasında topuğun kırılması, en özel gününüzün kötü sonuçlanmasına neden olabilir. Bu neden yüksek topuk tercih edecek olan kadınlar, yanlarında bir çift daha yedek ayakkabı bulundurmaları böyle bir sorunun yaşanmasının önüne geçecektir. 

Ayakkabı modelleri

Şu ana kadar yazdıklarımız nişanda yaşayabileceğiniz olası problemlere karşı tedbir almanız içindi. Bundan sonrası tamamen kendi tercihinizde. Nişan ayakkabısının deseni ya da modelini kendi zevkinize göre belirleyebilirsiniz. Bunun için mağazalarda ya da internet sitelerinde yer alan ayakkabı türlerine bakabilirsiniz. Ancak internetten yapılan alış verişlerde ayakkabı değiştirme imkânı olan siteleri tercih edin. Ayakkabının ayağınıza olmaması durumunda, kısa sürede değişim talep edebileceğiniz internet sitelerini kullanmaya çalışın. 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
Whatsapp Sipariş Hattı X KAPAT Sipariş Vermekİçin TIKLA